Neger alebo černoch, nie je to jedno?

Neger – toto slovo opäť rezonuje po odvysielaní relácie Dámsky klub, kde sa ako hosť objavil primár Ladislav Košťál z Ružinovskej nemocnice. Ten v súvislosti s ochorením rúk spomenul, že Arabi a negri tieto problémy – karpálne tunely – ktoré sa objavujú hlavne v súvislosti s namáhavou prácou, nemajú. Prečo Arabov a negrov, ako ich pomenoval pán primár, netrápia tieto problémy vzťahujúce sa na ťažkú prácu, si môžete domyslieť sami. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o tom slove, slove neger. Odkiaľ slovo pochádza?

Slovo neger pochádza zo španielskeho jazyka, zo slova čierny – negro. Ak teda niekto povie černochovi neger, nemusí to mať rasovo motivovaný nádych. Ide o použitie cudzieho jazyka a odborného termínu. Používania slova neger je absolútne legitímne a to si nemyslím len ja, ale i veda. Neger alebo negroid je totiž príslušník negroidnej rasy https://cs.wikipedia.org/wiki/Negroidn%C3%AD_rasa . Teda v kruhoch, v akých sa pohybuje pán primár úplne bežne používané slovo – v kruhoch inteligentných a sčítaných ľudí.

Prečo to je však problém?

Problém to je pre politiku rasovej rovnosti, ktorá pravdaže v skutočnosti neexistuje. Rovnosť rás je demagogický konštrukt slabomyselných, opierajúci sa o ich mokré sny o farebnom a nekonfliktnom svete. Pre tieto, nie moc chytré a inteligentné stvorenia, je slovo neger urážlivé i napriek tomu, že samotní negroidi – príslušníci negroidnej rasy – sa tak radi medzi sebou oslovujú. Pokiaľ si zapnete akýkoľvek dokument o čiernych gangoch, tak je úplne bežné, že sa navzájom oslovujú slovom neger. V tomto prípade to nie je urážlivé? Nie je to urážlivé, keď vo filmovom priemysle čierni herci povedia: „Negr plachtil čtyři patra“ … „Negr nimi prolít“ https://www.youtube.com/watch?v=df3W-5Xc_T8 , „Negr shovaní v misce s rejži“ https://www.youtube.com/watch?v=HlT60xRSrKQ atď, atď. Takže je problém, keď v televízii povie odborník slovo neger, ale nie je to problém, keď sa to povie v zábavnej relácii? To je veľmi zaujímavé. Ale kto tie problémy vytvára? Vytvára ich biela spodina. Blbci z mimovládok a rôzni pseudopísalkovia. Na ich strunu naskočia menej inteligentní negroidi a bielokožci, a tí potom v zápale spravodlivosti vykrádajú obchody. To nie je fikcia, to je realita v USA, Francúzsku, Taliansku i v Nemecku.

Čo robiť?

Nič. Nerobiť absolútne nič. Keď Ti čierny povie, že si blanco – biely po španielsky – neurazíš sa, lebo si naozaj biely. Ak teda čiernemu niekto povie negro alebo neger, neurazí sa, lebo je naozaj čierny. A viete komu to naozaj docvakne? Ľuďom s IQ nad hranicou mentálnej retardácie. Teda rôzne antifašistické, rovnostárske a masmediálne hnidy vylučujeme. Neger alebo černoch, biely alebo blanco, je to úplne jedno v akom jazyku to vyslovíte, hlavne, že sa milujete 🙂

 1,894 Celkovo,  2 Dnes

(Visited 1 220 times, 1 visits today)

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *